Qpharma

Vaxol®

Substancje czynne:

Olive oil

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

spray do uszu 1 but. 10 ml z pompką (200 dawek) 28,00 100%

Ostrzeżenia:

Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: 100% naturalnej oliwy z oliwek przygotowanej wg standardów farmaceutycznych. Spray do uszu dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych, jako jedyny posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz jest polecany przez WOPR. Jest to wygodna i skuteczna metoda zmiękczania i naturalnego usuwania woskowiny usznej zmniejszająca konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu. Wyrób medyczny pomaga również chronić uszy przed infekcjami ("ucho pływaka") oraz pielęgnuje skórę zewnętrznego przewodu słuchowego. Posiada prosty i unikalny system dawkowania umożliwiający precyzyjne podanie pojedynczej, odmierzonej dawki wyrobu do ucha zewnętrznego. Oliwa z oliwek zmiękcza woskowinę i delikatnie natłuszcza przewód słuchowy ułatwiając wydostanie się woskowiny na zewnątrz. Przy stosowaniu profilaktycznym wyrób zapobiega powstawaniu czopów woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania przewodu słuchowego. Tworzy także barierę przed przedostaniem się wody do wnętrza ucha, dzięki czemu pomaga zapobiegać rozwojowi infekcji (np. "ucho pływaka"). Wyrób medyczny jest wygodny w stosowaniu, bezpieczny, skuteczny. Osoby z nadmierną produkcją woskowiny usznej, osoby z często tworzącymi się korkami woskowinowymi, osoby ze zniekształconym lub zwężonym przewodem słuchowym zewnętrznym, osoby z tendencją do wysychania woskowiny usznej, osoby używające urządzeń ze słuchawkami umieszczanymi w przewodzie słuchowym zewnętrznym (np. osoby niedosłyszące, osoby używające zestawów słuchawkowych do telefonów czy innych urządzeń elektronicznych), osoby po zabiegach operacyjnych - tylko po konsultacji z lekarzem, osoby uprawiające sporty wodne (np. pływanie, nurkowanie). Profilaktycznie: u osób z nadmierną produkcją bądź tendencją do zalegania i wysychania woskowiny usznej stosować 1-2 razy w tyg. jedną dawkę w celu zmiękczenia woskowiny usznej i ułatwienia jej ewakuacji. Przygotowanie do płukania zabiegowego uszu w celu usunięcia korków woskowinowych: podawać 1-2 dawki 2x/dobę przez 4-5 dni przed wizytą u lekarza w celu zmiękczenia korka woskowinowego i zmniejszenia obrzęku skóry wokół korka. Przygotowanie takie pozwoli na łatwiejsze wypłukanie korków woskowinowych. Osoby uprawiające sporty wodne: stosować 1 dawkę wyrobu do każdego przewodu słuchowego przed korzystaniem z kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu w celu zwiększenia ochrony przed penetracją wody w głąb przewodu słuchowego zewnętrznego. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na oliwę z oliwek.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.