Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Simetigast Forte

Substancje czynne:

Simeticone

Dostępne dawki:

kaps. elastyczne 240 mg 20 szt. 18,89 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Opis:

Opis
Skład: 1 kaps. zawiera 240 mg symetykonu oraz żelatynę, glicerynę i wodę oczyszczoną. Nie zawiera cukru. Może być stosowany przez chorych na cukrzycę. Działanie: produkt przeznaczony jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie; wspomaga usuwanie piany, gazów i powietrza z przewodu pokarmowego przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej - ultrasonografią, endoskopią i radiografią dzięki czemu ulega poprawie jakość uzyskiwanych obrazów. Wskazania: kaps. elastyczne można stosować przy wzdęciach, uczuciu pełności, odbijaniu oraz przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej. Sposób użycia wyrobu medycznego: w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych: dorośli i młodzież powyżej 12-go roku życia 2-3x/dobę 1 kaps. Kaps. należy przyjmować podczas jedzenia lub po posiłku; przyjmować w całości popijając wystarczającą ilością płynu. Przed badaniami diagnostycznymi: 1 kaps. wieczorem w dniu poprzedzającym badanie 1 kaps. rano w dniu badania. Przeciwwskazania i środki ostrożności: nie stosować w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować przy stwierdzeniu lub podejrzeniu perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego. Stosować zgodnie z zaleceniami w instrukcji lub zaleceniami lekarza. Bez konsultacji z lekarzem można stosować do 4 tyg. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie stosować w przypadku widocznego uszkodzenia opakowania. Wyrób medyczny nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12-go roku życia. Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego: brak doniesień o znaczących działaniach niepożądanych. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich wytwórcę. Uwagi: w przypadku pominięcia dawki nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupelnienia pominiętej dawki. Jeśli dolegliwości żołądkowo-jelitowe nie ustępują, nawracają lub nasilają się, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem. Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.