Ecolab Sp. z o.o.

Skinsept Mucosa

Substancje czynne:

Ethanol

Dostępne dawki:

roztw. 1 but. 1 l X 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Wskazania
Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.
Dawkowanie
Podanie na zewnętrzne błony śluzowe oraz graniczącą z nimi skórę. Roztwór należy nanieść na błony śluzowe oraz graniczącą z nimi skórę aż do uzyskania całkowitego pokrycia środkiem i poddać działaniu preparatu w ciągu 60 sekund. W przypadku podejrzenia o występowanie wirusa HBV należy wydłużyć czas stosowania preparatu do 30 minut.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie wolno stosować u niemowląt i małych dzieci ze względu na brak danych. Nie stosować na rany o dużej powierzchni; nie stosować do oczu ani uszu. Preparat nie powinien być stosowany w obrębie jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie) oraz na błonach śluzowych nosa i oskrzeli. Preparatu nie stosować w przypadku znanych reakcji alergicznych na składniki preparatu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Preparat zawiera 12,4% roztwór etanolu. W razie przypadkowego połknięcia preparat może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dotyczy to m.in. osób ze schorzeniami wątroby, choroba alkoholową, chorujących na padaczkę, z uszkodzeniem mózgu i dzieci.
Interakcje
Nie stosować ze środkami zawierającymi anionowe tenzydy, które mogą spowodować dezaktywację substancji czynnych preparatu.
Ciąża i laktacja
Przypadkowe połknięcie preparatu stwarza zagrożenie dla zdrowia.
Działania niepożądane
W rzadkich przypadkach nie można wykluczyć reakcji alergicznej na składniki produktu; niekiedy pojawia się uczucie lekkiego pieczenia.
Przedawkowanie
Oprócz niewielkiego zaczerwienienia nie zaobserwowano żadnych reakcji. W przypadku wystąpienia pojedynczych reakcji nietolerowania preparatu, produkt należy spłukać wodą i w razie potrzeby zastosować leczenie objawowe.
Działanie
Produkt jest skuteczny przeciwko: bakteriom Gram(+) i Gram(-), grzybom, wirusom oraz pierwotniakom.
Skład
100 g roztworu zawiera 10,4 g etanolu (96%), 1,67 g roztworu nadtlenku wodoru (30%) i 1,5 g roztworu dwuglukonianu chlorheksydyny (20%).

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.