B. Braun Melsungen AG

Woda do wstrzykiwań Braun

Substancje czynne:

Aqua sterilisata

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

rozp. do sporz. leków parenteralnych 10 poj. 500 ml - 100%
rozp. do sporz. leków parenteralnych 10 but. 500 ml - 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - trymestr 1 - Kategoria A
Badania z grupą kontrolną nie wykazały istnienia ryzyka dla płodu w I trymestrze, możliwość uszkodzenia płodu wydaje się mało prawdopodobna.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria A
Badania z grupą kontrolną nie wykazały istnienia ryzyka dla płodu w I trymestrze, możliwość uszkodzenia płodu wydaje się mało prawdopodobna.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria A
Badania z grupą kontrolną nie wykazały istnienia ryzyka dla płodu w I trymestrze, możliwość uszkodzenia płodu wydaje się mało prawdopodobna.

Opis:

Wskazania
Rozpuszczalnik do sporządzenia leków parenteralnych.
Dawkowanie
Produkt wykorzystywany jest do rozcieńczania i rozpuszczania produktów leczniczych do podawania pozajelitowego. Dawkowanie i czas stosowania zależą od zaleceń dla rozpuszczanego lub rozcieńczanego produktu leczniczego. Dzieci i młodzież. Dawkowanie należy ustalić w oparciu o zalecenia dla rozpuszczanego lub rozcieńczanego produktu leczniczego.
Przeciwwskazania
Odnoszące się do poszczególnych preparatów. Roztworu nie należy podawać pacjentom w stanie przewodnienia.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Woda do wstrzykiwań jest płynem hipotonicznym. W takiej postaci nie należy jej podawać we wlewie lub wstrzyknięciach, gdyż może powodować hemolizę i zaburzenia elektrolitowe. Roztwory do podawania parenteralnego należy przygotowywać z zachowaniem warunków aseptycznych. Ze względu na niebezpieczeństwo hemolizy wewnątrznaczyniowej woda do zastosowania parenteralnego nie może, w ilości przekraczającej 50 ml, być podawana dożylnie sama lub bez dodatku istotnie zwiększającego osmolarność mieszaniny co najmniej do połowy normalnej osmolarności osocza. Na przykład, może być podawana dożylnie łącznie z co najmniej równą objętością izotonicznego roztworu NaCl 0,9% lub glukozy 5%.
Interakcje
Nie są znane.
Ciąża i laktacja
Nie dotyczy.
Działania niepożądane
Nie dotyczy.
Przedawkowanie
Przedawkowanie może wystąpić w postaci przewodnienia. Po przyjęciu większej objętości hipotonicznego płynu mogą pojawić się zaburzenia pod postacią hipoelektrolitemii, szczególnie, jeśli współistnieją zaburzenia czynności nerek.
Działanie
Woda do wstrzykiwań to rozpuszczalnik służący do sporządzania leków parenteralnych i farmakodynamika będzie zależna od właściwości wprowadzonego leku.
Skład
1000 ml rozpuszczalnika do sporządzenia leków parenteralnych zawiera 1000 ml wody do wstrzykiwań.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.