Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Salhydron

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn doust. [prosz. do przyg. roztw.] 10 sasz. 15,81 100%
płyn doust. [prosz. do przyg. roztw.] 20 sasz. 25,91 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Dawkowanie
W zależności od stopnia odwodnienia organizmu, preparat należy podawać wg wskazań lekarza. Ilość, dawka dobowa oraz okres stosowania preparatu zależy od wieku, masy ciała oraz fazy nawadniania. W przypadku postępowania profilaktycznego tj. zanim dojdzie do odwodnienia, preparat należy stosować wg zaleceń fazy nawadniania podtrzymującego. Dzieci: waga do 8 kg (wiek do 6 m-cy). Faza nawadniania: 2 sasz. podawać w ciągu 3-4 h; Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 saszetka (rozpuszczona w 200 ml wody) podawać 100 ml po każdych wymiotach lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga 8-12 kg. faza nawadniania: 3 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz. (rozpuszczona w 200 ml wody) podawać 100 ml po każdych wymiotach lub biegunkowym stolcu. Dzieci: waga 12-15 kg (wiek: 1-2 lata). faza nawadniania: 4 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Dzieci: waga powyżej 15 kg (wiek: od 2 lat). Faza nawadniania: 6 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Osoby dorosłe. Faza nawadniania: 3-8 sasz. podawać w ciągu 3-4 h. Faza podtrzymująca nawadnianie (pow. 4 h): 1 sasz.rozpuszczona w 200 ml wody podawać po każdych wymiotach i biegunkowym stolcu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Niemowlętom i małym dzieciom płyn można podawać w butelce ze smoczkiem. Roztworu nie należy dosładzać. Przed podaniem schłodzić. Podawać małymi porcjami.
Uwagi
Preparat jest przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Preparat może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli jest spożywany przez osoby, u których nie stwierdzono zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej organizmu lub brak jest wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Nie należy przekraczać porcji proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy go stosować jako jedynego źródła pożywienia. Preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit lub wstrząsu hemodynamicznego ani u osób, u których nie występuje ryzyko odwodnienia organizmu.
Działanie i zastosowanie
Doustny płyn nawadniający o smaku pomarańczowym, przeznaczony dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Posiada skład zgodny z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN. Skutecznie nawadnia przywracając równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw biegunek i wymiotów. Uzupełnia w organizmie składniki mineralne i glukozę. Preparat o zmniejszonej osmolarności (hipotoniczny), którego skład został opracowany zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroeneterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki o różnej etiologii (np. biegunka poantybiotykowa, podróżnych itp.), wymiotów różnego pochodzenia (np. zatrucia pokarmowe, choroba lokomocyjna, wymioty kobiet ciężarnych itp.), a także jako uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych (np.: w okresie upałów, w okresie podróży, w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, w trakcie diety odchudzającej). Glukoza wpływa na właściwą pracę narządów wewnętrznych co odgrywa rolę w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej a także właściwego ciśnienia osmotycznego w przestrzeniach wodnych. Chlorki oraz jony sodu posiadające zdolność wiązania wody wpływają na prawidłową objętość osocza, z kolei potas będący bardzo ważnym kationem płynów wewnątrzkomórkowych, wpływa na odpowiedni poziom wody w komórkach oraz równowagę kwasowo-zasadową. Poprzez wpływ na ciśnienie osmotyczne sód i potas pozwalają regulować właściwe przemieszczanie się wody w organizmie. Mianowicie utrzymują właściwy poziom wody w komórkach. Cytryniany znajdujące się w preparacie odpowiadają za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Chlorki utrzymują prawidłowe pH płynów ustrojowych. Wszystkie te odpowiednio i precyzyjnie dobrane składniki w preparacie wspólnie wspomagają prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu.
Skład
100 ml gotowego płynu zawiera 1,75 g węglowodanów, w tym 1,45 g glukozy i 0,30 g maltodekstryny; 0,14 g sodu, 018 g chlorków, 0,08 g potasu i 0,57 cytrynianów. Wartość energetyczna 100 ml gotowego płynu - 7 kcal. Osmolarność roztworu 234.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.