Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Bobik® DHA; -Forte

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. twist-off 30 szt. 27,79 100%
kaps. twist-off 30 szt. 28,94 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
U niemowląt. U dzieci nie spożywających wystarczającej ilości kwasów omega 3 (DHA) oraz wit. D3, w codziennej diecie. U dzieci w fazie intensywnego wzrostu, wspomagając prawidłowy rozwój wzroku. U niemowląt do 12. m-ca życia oraz wspierając utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu.
Dawkowanie
Preparat podawać podczas posiłku. Należy przekręcić i oderwać końcówkę kaps., po czym wycisnąć zawartość na łyżeczkę, lub bezpośrednio do buzi dziecka. Do spożycia przeznaczona jest jedynie zawartość kaps. Po opróżnieniu kaps. należy ją wyrzucić.
Uwagi
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat przyjmowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Preparat może stanowić zagrożenie, gdy przyjmowany jest przez niemowlęta w przypadku braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia preparatu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kaps.
Działanie
Preparat to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na kwasy omega 3 (DHA) oraz w profilaktyce krzywicy i niedoboru witaminy D. Preparat dostarcza DHA - kwas dokozaheksaenowy należący do rodziny kwasów Omega 3, który wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12. m-ca życia oraz witaminę D3 potrzebną dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Dzienna porcja preparatu pozwala w pełni pokryć zapotrzebowanie dziecka na witaminę D w ilości 400 j.m. (10µg), co jest zgodne z zaleceniami Zespołu Ekspertów.
Skład
DHA - kwas dekozaheksaenowy z oleju z alg Ulkenia sp, oliwa z oliwek, wit. D (cholekalcyferol), żelatyna, glicerol-stabilizator, mieszanina tokoferoli - przeciwutleniacz.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.