OM Pharma S.A.

Broncho-Vaxom® dla dzieci

Substancje czynne:

Bacterial lysate

Dostępne dawki:

zaw. doust. [granulat] 3,5 mg 30 sasz. 85,17 100%

Ostrzeżenia:

Laktacja
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.
Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Wskazania
Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych.
Dawkowanie
Należy stosować u dzieci w wieku od 6 m-cy, doust. Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Lek dla dzieci zaleca się stosować przez 3 kolejne m-ce według schematu: 1 sasz./dobę, na czczo przez 10 kolejnych dni w m-cu przez 3 m-ce. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych. 1 sasz./dobę, na czczo do czasu ustąpienia objawów zakażenia, ale przez co najmniej 10 dni. Lek dla dzieci jest produktem wspomagającym terapię przeciwbakteryjną. Najkorzystniej jest rozpocząć stosowanie produktu leczniczego dla dzieci jednocześnie z rozpoczęciem antybiotykoterapii.
Uwagi
Zawartość sasz. wsypać do szklanki z sokiem owocowym, mlekiem lub wodą i wypić. Stosować na czczo.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Na podstawie dostępnej wiedzy nie zaleca się podawania tego produktu dzieciom w wieku poniżej 6 m-cy ze względu na niedojrzałość ich układu immunologicznego.
Interakcje
Dotychczas nie stwierdzono żadnych interakcji pomiędzy produktem, a innymi lekami.
Ciąża i laktacja
Nie ma zastosowania, ponieważ produkt jest przeznaczony do stosowania u dzieci.
Działania niepożądane
W trakcie prowadzenia badań klinicznych częstość występowania działań niepożądanych wynosiła 3-4%. Najczęściej zgłaszano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle głowy, wymioty), reakcje skórne (wysypka, pokrzywka), zaburzenia układu oddechowego (kaszel, duszność, astma) a także objawy ogólnoustrojowe (gorączka, zmęczenie, reakcje alergiczne). W przypadku utrzymywania się zaburzenia żołądkowo-jelitowego, produkt należy odstawić. W przypadku długotrwałego utrzymywania się reakcji skórnych i zaburzenia układu oddechowego należy również przerwać stosowanie produktu, ponieważ te reakcje mogą mieć podłoże alergiczne.
Przedawkowanie
Dotychczas nie opisano żadnego przypadku przedawkowania.
Działanie
W badaniach prowadzonych na zwierzętach wykazano, że substancja czynna tego produktu powoduje zwiększenie odporności wobec doświadczalnie wywołanych zakażeń, stymulując makrofagów i limfocytów B, a także zwiększenie wydzielania immunoglobulin przez komórki błon śluzowych dróg oddechowych.
Skład
1 dawka zawiera 3,5 mg lizatu bakteryjnego z następujących szczepów: Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae i ozaenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes i viridans, Neisseria catarrhalis.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.