Nutricia Polska Sp. z o.o.

Nutrison Advanced Peptisorb Powder

Dostępne dawki:

prosz. do przyg. zaw. odżywczej 402 kcal/100 g 4 sasz. 125 g X 100%
prosz. do przyg. zaw. odżywczej 1624 kJ/100 g 4 sasz. 125 g 49,31 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Wskazania
Do postępowania żywieniowego w przypadku niedożywienia zawiązanego z chorobą, połączonego z upośledzeniem trawienia i wchłaniania, m.in.: ostre zapalenie trzustki; resekcje jelit; nieswoiste choroby zapalne jelit; zapalenia jelit w następstwie radioterapii; zespół krótkiego jelita.
Dawkowanie
Do podaży doustnej. Można stosować w celu uzupełnienia diety (samodzielny posiłek lub dodatek do potraw), a także jako wyłączne źródło pożywienia. Można podawać przez zgłębnik lub stomię. Uzupełnienie diety: dawkowanie powinien ustalić lekarz. Dieta kompletna: spożycie 3-4 torebek (1500-2000 ml) pokrywa średnie, dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na składniki odżywcze.
Przeciwwskazania
Nie stosować u niemowląt. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią. Stosować pod nadzorem lekarza. Tylko do stosowania drogą przewodu pokarmowego. Produkt odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia u pacjentów powyżej 6 lat. Nie może stanowić jedynego źródła pożywienia u dzieci w wieku 1-6 lat. Stosować ostrożnie u dzieci w wieku 1-6 lat. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Działanie
Dieta kompletna pod względem odżywczym, normokaloryczna (1 ml = 1 kcal), niskotłuszczowa, półelementarna, oparta na krótkołańcuchowych peptydach, bezresztkowa, przeznaczona do stosowania doustnie lub przez zgłębnik. Źródłem białka jest mieszanina krótkołańcuchowych peptydów i wolnych aminokwasów. Niska zawartość tłuszczu, 47% tłuszczu stanowią łatwo wchłaniane tłuszcze MCT (triglicerydy średniołańcuchowe). Źródłem węglowodanów są wolno wchłaniane maltodekstryny. Bezresztkowa. Bezglutenowa.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.