VITIS Pharma Sp. z o.o.

Dicopeg Junior

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zaw. doust. [prosz.] 5 g 14 sasz. 5 g 28,80 100%
zaw. doust. [prosz.] 5 g 30 sasz. 5 g 46,2o 100%
zaw. doust. [prosz.] 100 g 1 poj. 100 g 33,75 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: makrogol 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu. Wyrób o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który reguluje pracę jelit. Zalecany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Wyrób medyczny reguluje pracę przewodu pokarmowego ale nie wchłania się w nim. Jego działanie polega na zmiękczaniu stolca, ułatwiając wypróżnianie, nie powodując skurczów i bólów brzucha ani nagłego parcia. Od 6 m-ca życia do 2 lat (do 12 kg): 1-2 sasz./dobę. Od 2 do 11 rż. (od 12 kg do 20 kg): 2-4 sasz./dobę. Powyżej 11 rż. (lub > 20 kg): 2-6 sasz./dobę. Rozpuścić zawartość sasz. w 1/2 szklanki wody i wypić sporządzony roztw. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie sasz. przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 h. Zaleca się zażywać wyrób medyczny w długich odstępach czasu od posiłków. Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Wyrób jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym wyrób zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol. Nie stosować w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.