Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.

Espumisan® easy

Substancje czynne:

Simeticone

Dostępne dawki:

granulki 125 mg 14 sasz. 21,38 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Opis:

Uwagi
Nie należy stosować wyrobu medycznego w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na symetykon lub który kolwiek z pozostałych składników wyrobu.
Działanie i zastosowanie
Preparat jest lekiem stosowanym,w celu skutecznego zmniejszania wzdęć wywołanych nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym.Jego główną zaletą jest zmniejszanie uczucia pełności żołądka,wzdęć i ucisku w jamie brzusznej oraz „burczenia” w żołądku i jelitach. Preparat swoją skuteczność jako lek stosowany we wzdęciach zawdzięcza dzięki zawartości wypróbowanej i przebadanej substancji czynnej jaką jest symetykon. Składnik ten rozkłada wieleopornych pęcherzyków piany występujących w jelitach,które są odpowiedzialne za powodowanie wzdęć. Piana ulega rozkładowi: gaz wydostaje się i może zostać rozłożony w naturalny sposób. Preparat stosowany we wzdęciach pomaga dzięki swojemu czystofizycznemu mechanizmowi działania wpływa na zmniejszenie: wzdęć uczucia pełności i ucisku w jamie brzusznej, burczenia w żołądku i jelitach.
Skład
1 saszetka zawiera 125 mg.
Sposób stosowania
Preparat bardzo wygodny w stosowaniu. Należy wysypać granulki bezpośrednio na język i połknąć. W razie potrzeby można popić je wodą. Lek należy przyjmować do ustąpienia dyskomfortu,ale nie dłużej niż przez 30 dni. Jeżeli dyskomfort nie ustąpi w ciągu 30 dni, należy skonsultować się z lekarzem.W razie pominięcia dawki, preparat należy stosować dalej bez zmiany dawki. Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia powinni zażywać zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku.W razie potrzeby zawartość 1 saszetki można także zażyć przed pójściem spać.W razie potrzeby dawkę można zwiększyć,zażywając jednorazowo 2 saszetki .Dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 saszetek, co odpowiada 1000 mg symetykonu. Dzieci w wieku 6-14 lat powinny zażywać zawartość 1 saszetki przed lub po posiłku. W razie potrzeby zawartość1 saszetki można także zażyć przed pójściem spać. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 saszetek,co odpowiada 375 mg symetykonu.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.