Stiefel Laboratories Legacy

Duofilm

Dostępne dawki:

płyn do stos. na skórę (167 mg+ 167 mg)/g 1 but. 15 ml 22,78 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - trymestr 1 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 2 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Ciąża - trymestr 3 - Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.
Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Wskazania
Leczenie brodawek zwykłych i brodawek podeszwowych.
Dawkowanie
Dorośli, dzieci w wieku powyżej 2 lat: produkt powinien być stosowany jedynie na miejsce chorobowo zmienione. Stosowanie u dzieci powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Stosować raz/dobę bezpośrednio na brodawkę, najlepiej w porze wieczornej, według poniższej instrukcji: namaczać brodawkę przez 5 minut w gorącej wodzie, a następnie dokładnie osuszyć czystym ręcznikiem: zetrzeć ostrożnie powierzchnię brodawki, pilnikiem do paznokci, pumeksem, przyrządem do manicure lub szorstką ścierką tak, aby nie spowodować krwawienia; nałożyć cienką warstwę produktu leczniczego na brodawkę, uważając, aby nie dotknąć zdrowej skóry; pozostawić produkt leczniczy do dokładnego wyschnięcia. Jeśli brodawka jest duża lub znajduje się na stopie, należy przykryć ją plastrem, aby ułatwić penetrację substancji czynnych; leczenie należy kontynuować aż brodawka zostanie zupełnie usunięta i zostaną odbudowane linie papilarne skóry, maks. do 12 tyg. od rozpoczęcia leczenia. Wyraźna poprawa kliniczna powinna wystąpić w 1-2. tyg. leczenia, ale najlepszy efekt będzie widoczny po 4-8 tyg. Jeśli brodawki nie znikną po 12 tyg. leczenia, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli brodawki pokrywają dużą pc. (więcej niż 5 cm2), należy rozważyć inne metody leczenia. Należy poinformować pacjenta o konieczności konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pojawi się podrażnienie skóry. Ze względu na łatwopalność produktu leczniczego, należy ostrzec pacjenta, że nie powinien palić tytoniu ani znajdować się w pobliżu otwartego płomienia w trakcie nakładania lub bezpośrednio po nałożeniu produktu leczniczego. Dzieci. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Pacjenci w podeszłym wieku. Nie jest wymagana zmiana dawkowania, jako że nie przewiduje się znaczącego wchłaniania produktu do organizmu. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie jest wymagana zmiana dawkowania, jako że nie oczekuje się znaczącego wchłaniania produktu do organizmu.
Uwagi
Wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Przechowywać w szczelnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas salicylowy, kwas mlekowy lub na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu na twarz i okolice narządów płciowych. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Należy zabezpieczyć skórę otaczającą brodawkę przed kontaktem z preparatem, gdyż może to spowodować oparzenia. Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu preparatu z oczami lub błonami śluzowymi, należy go usunąć przez dokładne przemycie wodą.
Interakcje
Brak danych.
Ciąża i laktacja
Brak danych dotyczących ograniczeń stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Działania niepożądane
Zastosowanie preparatu na zdrową skórę może spowodować oparzenie.
Przedawkowanie
Nie stwierdzono objawów przedawkowania.
Działanie
Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zarówno zrogowaciałą tkankę brodawek, jak i wirusy będące przyczyną ich powstawania. Kolodium sprężyste umożliwia łatwe i dokładne stosowanie. Wysychając tworzy błonę, ułatwia nawilżanie tkanki i lepsze wchłanianie substancji czynnych.
Skład
1 g płynu na skórę zawiera 167 mg kwasu mlekowego i 167 mg kwasu salicylowego; substancje pomocnicze: kolodium sprężyste.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.