SOLINEA SP.Z O.O.,SP.KOM

Ectodose

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

roztw. do inhal. z ektoiną 20 amp. 2,5 ml 31,90 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda. Astma alergiczna i niealergiczna, zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wyrób medyczny zawierający ektoinę (Ectoin®), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błony komórkowe. Wyrób medyczny chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach. Wyrób medyczny zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp. W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli wyrób medyczny zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie. Wyrób medyczny może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego. Nie zawiera środków konserwujących. O ile lekarz nie zaleci inaczej, wyrób medyczny należy inhalować przy użyciu nebulizatora maks. 2x/dobę, w pojedynczej dawce wynoszącej 2,5 ml. Przed inhalacją wyrobu należy upewnić się, że inhalator jest czysty i nie ma na nim zabrudzeń. Dzieci do 10 rż. powinny stosować wyrób pod nadzorem osoby dorosłej. Oderwać amp. zawierającą 1 dawkę wyrobu i otworzyć ją poprzez przekręcenie górnej części. Zawartość amp. wlać do nebulizatora (pojemnika na lek). Ze względów produkcyjnych na dnie amp. może pozostać mała ilość płynu. Używać inhalatora zgodnie z instrukcją producenta. W przypadku dzieci w wieku do 2 lat inhalacja roztw. może wymagać zastosowania specjalnego sprzętu (np. dopasowanej maski dla dzieci). Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora. Roztw. należy inhalować powoli. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie należy stosować w przypadku utrzymujących się urazów, np. po operacji w obrębie układu oddechowego. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki wyrobu. W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę. Pomiędzy zastosowaniem dawki wyrobu a inhalacją innego wyrobu medycznego lub leku, należy zachować przynajmniej 15-minutowy odstęp czasu. W przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem wyrobu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.