Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Help4Skin Gojenie Oparzeń

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel hydrokoloidowy 1 but. 75 g 40,91 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera kwaśny koloidalny karbomer, kamozynę, wodę, benzoesan sodu, sorbinian potasu. Wyrób natychmiastowo zmniejsza ból; zapewnia efekt chłodzenia; przyspiesza gojenie; pomaga uniknąć infekcji; tworzy barierę ochronną; zmniejsza ryzyko powstania blizn i strupów. Właściwa pielęgnacja oparzeń i ran jest niezbędna dla zapobiegania komplikacjom towarzyszącym procesom ich gojenia i zabliźniania. To wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikro środowiska. Wyrób medyczny zawiera karbomer stabilizowany karnozyną, peptyd występujący naturalnie w skórze, który korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące się rany. Wyrób medyczny jest inteligentnym hydrożelem, który reguluje poziom wilgotności rany. Nie tylko zabezpiecza ranę przed wysychaniem lecz także absorbuje wilgoć gdy rana staje się zbyt wilgotna. Wyrób medyczny natychmiast chłodzi i koi oparzone miejsce. Można stosować u dzieci powyżej 2 lat. Nie zawiera parabenów. Nie używać w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. W bardzo rzadkich przypadkach zgłaszano wystąpienie podrażnienia skóry. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub reakcji alergicznej należy natychmiast przerwać stosowanie. Nie stosować wyrobu na twarz, oczy, powieki oraz błony śluzowe. Do użytku zewnętrznego. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.