Qpharma

eye q®

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 60 szt. 65,00 100%
kaps. 180 szt. 139,00 100%
płyn doust. [smak waniliowy] 1 but. 200 ml 69,00 100%
kaps. do żucia 60 szt. 72,00 100%
kaps. 360 szt. 187,00 100%
kaps. do żucia 180 szt. 157,00 100%
płyn doust. [smak cytrusowy] 1 but. 200 ml 69,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Suplement diety to specjalnie dobrany skład wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 z wysoką zawartością kwasu omega-3 EPA, polecany dla dzieci i dorosłych. Jako jedyny posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych oraz szereg badań klinicznych. Preparat ten to łatwy i wygodny sposób dostarczania do organizmu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w zbilansowanych proporcjach (EPA do DHA - 3,2:1). Preparat zawiera naturalne kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA (uzyskiwane z oleju z ryb morskich, młodych sardynek i sardeli z czystych wód oceanów południowych) oraz omega-6 GLA (olej z wiesiołka), które tworzą zbilansowany skład. Kwasy tłuszczowe zawarte w preparacie dostępne są w naturalnej formie trójglicerydów. Preparat nie zawiera: substancji konserwujących, sztucznych barwników, cukru, kazeiny, glutenu, witamin A i D, koncentratów.
Skład
1 kaps. lub 2,5 ml płynu zawiera 400 mg oleju z ryb (omega-3), w tym EPA (kwas eikozapentaenowy): 93 mg i DHA (kwas dokozaheksaenowy): 29 mg oraz 100 mg oleju z wiesiołka (omega-6), w tym GLA (kwas gamma-linolenowy): 10 mg i 1,8 mg naturalnej witaminy E.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
Przy stosowaniu preparatu po raz pierwszy, aby zapewnić nasycenie organizmu, zaleca się przyjmowanie porcji inicjującej 6 kaps. lub 3 łyżeczki płynu (15 ml) dziennie w dwóch porcjach podzielonych podczas posiłku przez pierwsze 12 tyg. Po 3 m-cach od rozpoczęcia stosowania porcję dzienną można zmniejszyć do 2 kaps. lub 1 łyżeczki płynu (5 ml) dziennie.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.