Chema - Elektromet Spółdzielnia Pracy

Sodent

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

prep. do płukania jamy ustnej op. 4 g 15,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera wodorowęglan sodu, przeznaczony do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej. Zastosowanie: stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej, po chemioterapii, u osób z wirusem HIV, u pacjentów z suchością jamy ustnej (kserostomią), u pacjentów podczas terapii przeciwnowotworowej, podczas leczenia białaczki, w przypadkach wystąpienia mucositis. Stosowanie wyrobu medycznego: ogranicza powstawanie próchnicy, zwiększa remineralizację szkliwa; zwiększa pH śliny tworząc środowisko wrogie dla powstawania mikroorganizmów, neutralizuje kwasy powodujące osłabienie zębów, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w jamie ustnej, zmniejsza liczbę chorobotwórczej flory, przynosi ulgę w stanach zapalnych, podnosi poczucie komfortu. Wyrób medyczny nie zawiera konserwantów, nie zawiera barwników, nie zawiera substancji smakowych, nie zawiera substancji zapachowych. W celu sporządzenia ok 4% roztworu należy: do but., w której znajduje się wyrób w postaci proszku, należy wlać ok. 100 ml świeżej wody, raz przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej, wodę ostudzić pod przykryciem, po dodaniu wody zakręcić but., następnie wstrząsać przez około 1 minutę celem rozpuszczenia proszku, tak przygotowany płyn może być przechowywany przez 1 m-c, w temperaturze poniżej 25°C. Płukanie: za pomocą dołączonego dozownika, wlać 5 ml płynu do pół szklanki wody lub 10 ml płynu na szklankę wody, jamę ustną płukać kilkakrotnie przez około 1 minutę, czynność powtarzać kilka raz/dobę.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.