URSAPHARM Poland Sp. z o.o.

Hylo COMOD®

Substancje czynne:

Hyaluronate sodium

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krople do oczu 1 mg/ml 1 but. 10 ml 32,63 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Opis:

Opis
1 ml sterylnego roztworu zawiera 1 mg hialuronianu sodu oraz bufor cytrynianowy, sorbitol i wodę. Wyrób poprawia nawilżenie gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem otaczającego środowiska, powodującego zaburzenia typu suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu. Jeżeli oczy swędzą, pieką, szybko się męczą, odczuwamy obecność jakby piasku pod powiekami, przyczyną może być niewystarczające nawilżenie powierzchni oka. Przy dłuższym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub intensywnej pracy przed ekranem komputera, następuje szybsze przerwanie filmu łzowego. Tymczasem w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oczu niezbędne jest ich ciągłe nawilżanie przez łzy. Wyrób zawiera hialuronian sodu, naturalną fizjologiczną substancję występującą zarówno w oku jak i w innych częściach organizmu człowieka. Hialuronian sodu posiada szczególne fizyczne właściwości tworzenia równomiernego, nawilżającego, stabilnego, trudno zmywalnego i długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu, chroniącego przed podrażnieniami i suchością. Właściwości te są szczególnie ważne dla osób używających soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki te są dobrze tolerowane tylko wówczas, kiedy "pływają" w wystarczającej ilości wydzielanych łez. Wyrób może być stosowany podczas używania soczewek kontaktowych. Wyrób uprzyjemnia i ułatwia noszenie twardych i miękkich soczewek kontaktowych, przy czym nie tworzą się na nich osady i złogi. Dostępne dane potwierdzają możliwość stosowania wyrobu także u dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Zwykle zakrapla się 3x/dobę 1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka. Przy większych dolegliwościach wyrób może być bez obaw zakraplany częściej. W przypadku używania innych leków okulistycznych, musi upłynąć co najmniej 30 min. między ich podaniami, a wyrób powinien on być podany jako ostatni. Maści do oczu należy stosować zawsze po zakropleniu wyrobu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki wyrobu. Ponieważ wyrób nie zawiera środka konserwującego, jest szczególnie dobrze tolerowany przy długotrwałym stosowaniu. W bardzo rzadkich, pojedynczych przypadkach notowano reakcje nadwrażliwości takie jak pieczenie i łzawienie oczu, które ustępowały natychmiast po odstawieniu wyrobu. Można stosować łącznie ze wszystkimi typami soczewek kontaktowych. Wyrób nie zawiera fosforanu, w jego miejsce zastosowano bufor cytrynianowy.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.