LEFROSCH Sp. z o.o.

Pilarix

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krem 1 tuba 50 ml 13,00 100%
krem 1 tuba 100 ml 18,00 100%
balsam ceramidowy z mocznikiem 1 op. 200 ml 29,50 100%

Ostrzeżenia:

Laktacja
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.

Opis:

Uwagi
Preparat przebadany dermatologicznie.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Działania niepożądane
W przypadku zastosowania kremu na skórę uszkodzoną, podrażnioną, w stanie zapalnym lub posiadającą na swojej powierzchni zmiany zapalne w postaci grudek bądź krost może wystąpić pogorszenie stanu zapalnego z towarzyszącym świądem. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania kremu.
Działanie i zastosowanie
Nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Dzięki zawartości kwasu salicylowego ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka. Mocznik zawarty w kremie silnie nawilża i zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka. Panthenol działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny, a alantoina przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej. Krem zaleca się w przypadkach: rogowacenia okołomieszkowego, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchość skóry oraz jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Skład
Krem zawiera: 20% mocznika, 2 % kwasu salicylowego, panthenol i alantoinę.
Sposób stosowania
Stosować 2x/dobę lub według wskazań lekarza. Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować przez okres dłuższy niż 10 dni.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.