P.P.H.U. Cerko s.c.

Cerkopil

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krem 1 op. 50 ml 51,22 100%
żel 1 op. 300 ml 22,00 100%
krem na powieki 1 op. 15 ml 27,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Krem. Krem zawiera składniki aktywne: kwas glicyretynowy, L-argininę, kwas mlekowy, glicerol, masło Shea. Krem może być stosowany na powieki i pod oczy. Stosuje się w atopowym zapaleniu skóry, jako pielęgnacja skóry suchej oraz wrażliwej, w przypadku niskiej tolerancji kosmetyków standardowych oraz po peelingu chemicznym. Kem łagodzi podrażnienia skóry, działa przeciwalergicznie oraz przeciwświądowo. Poprawia wygląd oraz kondycję skóry poprzez nawilżenie, wygładzenie oraz uelastycznienie. Dyskretnie natłuszcza. Bardzo dobrze tolerowany przez skórę - odpowiada wymaganiom stawianym wyrobom hipoalergicznym. Stosować 2-3x/dobę. Żel. Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, Cocomide DEA, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, L-Arginine, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide. Hipoalergiczny żel do mycia ciała, łagodzi podrażnienia, nawilża i oczyszcza skórę. Bezzapachowy, przyjazny dla skóry, z innowacyjną formułą bez siarczanów i mydła. Polecany do skóry wrażliwej, atopowej i podrażnionej oraz z niską tolerancją na kosmetyki standardowe. Sposób użycia: niewielką ilość żelu rozprowadzić na wilgotną skórę i spłukać wodą. Krem na powieki i pod oczy. Jest to emolient aktywny łagodzący, który uelastycznia suchą, skłonną do podrażnień i przebarwień skórę. Ten delikatny krem nawilżający poprawia napięcie skóry wokół oczu i redukuje oznaki zmęczenia. Formuła zawiera unikalny kompleks 18 β-GA z L-Argininą, który zapewnia działanie przeciwświądowe i łagodzi podrażnienia. Wskazania: skóra wrażliwa atopowa i skłonna do podrażnień. Krem może być stosowany pod makijaż. Sposób użycia: niewielką ilość kremu nanieść na skórę i łagodnie wcierać do wchłonięcia. Stosować 2-3 x/dobę na powieki i pod oczy.

Serwis z pewnością docenią wszyscy przyszli rodzice. Tutaj mogą szybko zweryfikować, które leki zostały objęte programem Ciąża Plus, czyli są bezpłatne dla kobiet spodziewających się dziecka.

Wystarczy wpisać nazwę preparatu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis. Osoba zainteresowana znajdzie tu informacje, dzięki którym będzie mogła świadomie i odpowiedzialnie przyjmować leki, a mianowicie: skład produktu, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, interakcje, działania niepożądane, ostrzeżenia itp.

Zapewniamy dostęp nie tylko do opisów darmowych leków dla kobiet w ciąży, lecz także wszystkich innych produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Umożliwiamy również wyszukiwanie konkretnych chorób i weryfikację, które produkty są stosowane w leczeniu poszczególnych schorzeń.

Regularnie aktualizujemy serwis i zawsze podajemy dane zgodne z obowiązującym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

O programie Ciąża Plus

Dzięki programowi Ciąża Plus przyszłe mamy mogą uzyskać bezpłatne leki, przyczyniające się do utrzymania dobrego stanu zdrowia ciężarnej i odpowiedniego rozwoju dziecka. Dostęp do darmowych terapii jest gwarantowany wszystkim kobietom w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Pierwsza lista refundacyjna, która wprowadza bezpłatne leki dla ciężarnych, to ta obowiązująca od 1 września 2020 roku. Uwzględniono na niej 114 produktów leczniczych, najczęściej stosowanych przez kobiety w ciąży. Refundowane zostały między innymi: insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Jak zapowiedział resort zdrowia, lista ma być weryfikowana i uzupełniana o kolejne preparaty.

Receptę dla przyszłej mamy wypisze ginekolog lub położna, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać pacjentce zaświadczenie, na podstawie którego receptę na lek refundowany wystawi inny lekarz. Dokument będzie ważny przez cały czas trwania ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po spodziewanej dacie porodu, wpisanej w zaświadczeniu.